Author Topic: Καλυψη δικτυων κινητης τηλεφωνιας  (Read 16356 times)

Offline Hliasm

• Βετεράνος
Ρε παιδια θελω να με βοηθησετε στην αποπειρα μου να αλλαξω δικτυο κινητης τηλεφωνιας. Απο Cosmote σε Vodafone.
Το βασικο προβλημα μου ειναι η καλυψη του δικτυου. Εσεις που εχετε Vodafone ειχατε ποτε προβλημα στο σημα σας και αν ναι σε ποια περιοχη?

Offline osfp7

• Βετεράνος
  • mitsos...on fire!!!
εκτος Αθηνων δεν εχω αντιμετωπισει προβλημα σχεδον ποτε...
εντος, απ' οτι θυμαμαι δεν εχει καλο σημα στην λεωφορο Ειρηνης στα συνορα Πευκης με Ηρακλειο...

παντως, να ξερεις σαν γενικο κανονα, οτι μπορει να βρεθεις σε μια περιοχη που να μην πιανει η vodafone και να πιανει η cosmote (και το αντιστροφο). οποτε, το καλυτερο που εχεις να κανεις ειναι να τσεκαρεις μονος σου τα σημεια στα οποια κινεισαι περισσοτερο (σπιτι-δουλεια-εξοχικο ισως-παιδικη χαρα!-σπιτι γονεων-πεθερικων κτλ) και να αποφασισεις αναλογα.

φιλικα
Γιαννης
Johnnie.....Walker

Offline tsik69

• Βετεράνος
  • aeras
Η cosmote πιστεύω οτι έχει καλλίτερη κάλυψη.
Το εντόπισα αργά αφού είχα αλλάξει εταιρεία.
Τάσος

Offline Hliasm

• Βετεράνος
Μενω Βριλησσια και δουλευω Ελευσινα

Offline john

• Βετεράνος
  • 2.4 instyle cvt
Η cosmote πιστεύω οτι έχει καλλίτερη κάλυψη.
Το εντόπισα αργά αφού είχα αλλάξει εταιρεία.
Τάσος
μία απο τα ίδια και εγώ.

to BEER or not to BEER

Offline jnai

• Βετεράνος
πιστευω οτι θα πρεπει να δεις ποιος εχει καλυτερο σημα στις περιοχες που το χρειαζεσαι.εγω για παραδειγμα αφου ημουν και στη vodafone και στην cosmote ειδα οτι στον Κορυδαλλο στο σημειο που ειναι η δουλεια μου εχει καλυτερο σημα η wind με μεγαλη διαφορα
φιλικα Γιαννης

Offline ΒΑΓΓΕΛΗΣ 08

• Official Μέλος
  • Ο ΤΟΛΜΩΝ ΝΙΚΑ
Ηλια εάν δεν έχεις πρόβλημα με το σήμα  σε σπίτι και εργασία τότε για ταξίδια είναι η καλύτερη

Cosmote 2009 ΣΗΜΑ ΚΑΜΠΑΝΑ
   ;)
φιλικα βαγγελης
« Last Edit: 11/01/2010, 19:38:24 by ΒΑΓΓΕΛΗΣ 08 »

Offline NIKOSTZ

• Βετεράνος
  • Τίποτε δεν γίνεται χωρίς αιτία
    • ORIGINAL 21
Να μοιραστώ λοιπόν την δική μου εμπειρία επί του θέματος  ;)

Έχοντας για πολλά χρόνια Panafon και μετέπειτα Vodafone δεν είχα αντιμετωπίσει σχεδόν κανένα πρόβλημα...
Τα τελευταία χρόνια όμως και από τότε που είμαι Μαρούσι αντιμετώπισα αρκετά προβλήματα στην περιοχή και ιδαίτερα μέσα στο σπίτι μου με την όχι καλή λήψη  :'(
(Δεν έφταιγε το κινητό μιας και όσοι έρχονταν σπίτι μου αντιμετώπιζαν και αντιμετωπίζουν το ίδιο πρόβλημα με την Vodafone... >:()

Μάλιστα κάποια στιγμή που με είχαν πάρει τηλέφωνο για να κάνουν έρευνα τους το είχα αναφέρει και μου απάντησαν ότι γνωρίζουν το θέμα και ότι θα έβρισκαν λύση...
Τελικά κατέληξα σε Cosmote!!! - όταν κάποια στιγμή με ξαναπήραν για να μου κάνουν προσφορά επανασύνδεσης (ξέρετε λογαριασμούς της τάξης των 150ευρώ το μήνα δεν τους αφήνουν έτσι...) τους ανέφερα το ιστορικό και βέβαια δεν είχαν τι να μου απαντήσουν...

Με την Cosmote δεν έχω αντιμετωπίσει κανένα σοβαρό πρόβλημα!!!
Βέβαια για να λέμε τα πράγματα με το όνομα τους όλοι οι πάροχοι λίγο πολύ τις ίδιες υπηρεσίες παρέχουν εκτός κάποιων σπάνιων περιπτώσεων όπως η δική μου  :D :D

Πάντως παλαιότερα σε απίθανα μέρη το καλυτερο σήμα το είχε η Telestet -μετέπειτα Stet και τώρα Wind  ???

Φιλικά
Νίκος
BE YOURSELF NO MATTER WHAT THEY SAY

Offline θανος

• Βετεράνος
  • www.katoufas.gr
    • t.katoufas@hotmail.gr
Να μοιραστώ λοιπόν την δική μου εμπειρία επί του θέματος  ;)

Έχοντας για πολλά χρόνια Panafon και μετέπειτα Vodafone δεν είχα αντιμετωπίσει σχεδόν κανένα πρόβλημα...
Τα τελευταία χρόνια όμως και από τότε που είμαι Μαρούσι αντιμετώπισα αρκετά προβλήματα στην περιοχή και ιδαίτερα μέσα στο σπίτι μου με την όχι καλή λήψη  :'(
(Δεν έφταιγε το κινητό μιας και όσοι έρχονταν σπίτι μου αντιμετώπιζαν και αντιμετωπίζουν το ίδιο πρόβλημα με την Vodafone... >:()

Μάλιστα κάποια στιγμή που με είχαν πάρει τηλέφωνο για να κάνουν έρευνα τους το είχα αναφέρει και μου απάντησαν ότι γνωρίζουν το θέμα και ότι θα έβρισκαν λύση...
Τελικά κατέληξα σε Cosmote!!! - όταν κάποια στιγμή με ξαναπήραν για να μου κάνουν προσφορά επανασύνδεσης (ξέρετε λογαριασμούς της τάξης των 150ευρώ το μήνα δεν τους αφήνουν έτσι...) τους ανέφερα το ιστορικό και βέβαια δεν είχαν τι να μου απαντήσουν...

Με την Cosmote δεν έχω αντιμετωπίσει κανένα σοβαρό πρόβλημα!!!

Βέβαια για να λέμε τα πράγματα με το όνομα τους όλοι οι πάροχοι λίγο πολύ τις ίδιες υπηρεσίες παρέχουν εκτός κάποιων σπάνιων περιπτώσεων όπως η δική μου  :D :D

Πάντως παλαιότερα σε απίθανα μέρη το καλυτερο σήμα το είχε η Telestet -μετέπειτα Stet και τώρα Wind  ???

Φιλικά

γενικα συμφωνω με τον προλολισαντα και εγω οντως εχω vodafon και ζοριζομαι στο σπιτι και σε καποιες περιπτωσεις ιδιαιτερες

ομως θεωρω οτι ειναι απο τις πιο εμπιστες εταιρειες και σοβαρες και υπιοψιν εχω εταιρικο με τρια νουμερα

εχω περασει και απο panafon και telestet

η αποφαση δικη σου φιλε καλε
Νίκος

Offline notis72

• Official Μέλος
εγώ έχω vodafone και στη γυναικα μου έχω cosmote. Επειδή χρησιμοποιώ πολύ 3G με τη vodafone είμαι απογοητευμένος, όχι μόνο Άνω Γλυφάδα που μένω αλλά και γενικά σε διάφορες περιοχές της Αθήνας. το 3G μια έρχεται και μια χάνεται!!! στα νησιά του Αιγαίου δεν θα την επέλεγα. Έχω φίλους στο Π.Ν. που ταξιδεύουν στο αιγαίο και μου λένε ότι με τη vodafone το σήμα καταμεσής στο αιγαίο είναι σχεδόν ανύπαρκτο ενώ με την cosmote δεν έχουν αντιμετωπίσει σχεδόν ποτέ πρόβλημα.

Προσωπικά αν αλλάξω εταιρεία θα πάω σε cosmote. Είχα και παλιά και τη θεωρώ πολύ πιο αξιόπιστη. Παλιά είχε πρόβλημα με την εξυπηρέτηση πελατών που απλά δεν απαντούσαν σχεδόν ποτέ λόγο υπερφόρτωσης γραμμών, τους τελευταίους όμως μήνες δεν υπάρχει πρόβλημα
« Last Edit: 19/12/2010, 23:30:50 by osfp7 »

Offline DEMTASOS

• Global Moderator
  • Βετεράνος
  • Instyle 2.4 Manual
 ;)  Μετά από 15 χρόνια με τη Vodafone, τελευταία είχα αγανακτήσει με την σχεδόν πλήρη απουσία σήματος στο ιατρείο μου,

αναγκαζόμουνα να βγαίνω έξω για να μιλήσω,άλλαξα εδώ και 15 μέρες σε Cosmote,εκτός των άλλων γιατί αποφάσισα

να περάσω σε Smartfone, και συγκεκριμένα στο HTC Desire HD, όπου μου δώσανε μια καλή επιδότηση 250 Ευρώ.

Μιλάω άνετα πλέον με Cosmote, πολύ σπάνια έχει αδύναμο σήμα. Θα δούμε πως θα πάμε στο μέλλον.

Φιλικά, Τάσος. ;)
C a r p e    D i e m   ! ! !

Offline jnai

• Βετεράνος
;)  Μετά από 15 χρόνια με τη Vodafone, τελευταία είχα αγανακτήσει με την σχεδόν πλήρη απουσία σήματος στο ιατρείο μου,

αναγκαζόμουνα να βγαίνω έξω για να μιλήσω,άλλαξα εδώ και 15 μέρες σε Cosmote,εκτός των άλλων γιατί αποφάσισα

να περάσω σε Smartfone, και συγκεκριμένα στο HTC Desire HD, όπου μου δώσανε μια καλή επιδότηση 250 Ευρώ.

Μιλάω άνετα πλέον με Cosmote, πολύ σπάνια έχει αδύναμο σήμα. Θα δούμε πως θα πάμε στο μέλλον.

Φιλικά, Τάσος. ;)
Τασο μαλλον η vodafone εχει κατι με τους οδοντιατρους γιατι ουτε κι εγω ειχα σημα :D :D :D :D.
βεβαια και η cosmote δεν μας πολυσυμπαθει,γι αυτο κι εγω εβαλα wind και μιλαω επιτελους 8) 8) 8) 8)
φιλικα Γιαννης

Offline ΓΙΩΡΓΟΣ Κ

• Βετεράνος
η cosmote εχει και θα εχει παντα σημα παντου \ βεβαια παιζει ρολο και το mobile που εχουμαι
εγω εχω ενα iphone 3gs και παιζει τελεια

το μονο που ειναι πισω ειναι στα δωρα και στησ προσφορες

πιστευω οταν θα ιδιοτικοποιηθεί   θα ειναι ακρος η τελεια εταιρεια
 ;) ;) ;) ;) ;) ;) ;) ;) ;) ;)

ΦΙΛΙΚΑ ΓΙΩΡΓΟΣ