Outlander Club Forum

• 24/06/2021, 12:47:47
  • Welcome, Guest
Please login or register.

Login with username, password and session length
Advanced search  
Pages: 1 [2] 3 4 ... 8   Go Down

Author Topic: Διόδια...  (Read 70535 times)

Μήτσος

• Βετεράνος
Απ: Διόδια...
« Reply #15 on: 04/01/2011, 23:24:16 »

Ρε παιδια......μην ξεχνατε....

Στην Ευρωπη εχουν δρομους που εδω ουτε στα ονειρα μας δν εχουμε και παλι τα διοδια που πληρωνουν ειναι η μερα με την νυχτα με εμας!

Χτες στην τν εβλεπα ενα ρεπορταζ για την εθνικη Κορινθου το ποσο καρμανιολα ειναι, και θα τους δωσω και χρηματα; Γιατι; Να τους πληρωσω επειδη προσπαθουν να με σκοτωσουν; Με ποια λογικη, ποιου ανθρωπου;

Ενταξει, να πληρωσουμε το καλο, π.χ. Αττικη οδος. Αλλα και αυτο πρεπει να εχει και ορια. Εξω εχει δρομους κλασεις ανωτερους απο την Αττικη και δεν πληρωνουν τοσα! Ελεος......
Για όλα υπάρχει μια αιτία και μια δικαιολογία!!!

dimitris1970

• Βετεράνος
« Reply #16 on: 04/01/2011, 23:52:32 »

Ρε παιδια......μην ξεχνατε....

Στην Ευρωπη εχουν δρομους που εδω ουτε στα ονειρα μας δν εχουμε και παλι τα διοδια που πληρωνουν ειναι η μερα με την νυχτα με εμας!

Χτες στην τν εβλεπα ενα ρεπορταζ για την εθνικη Κορινθου το ποσο καρμανιολα ειναι, και θα τους δωσω και χρηματα; Γιατι; Να τους πληρωσω επειδη προσπαθουν να με σκοτωσουν; Με ποια λογικη, ποιου ανθρωπου;

Ενταξει, να πληρωσουμε το καλο, π.χ. Αττικη οδος. Αλλα και αυτο πρεπει να εχει και ορια. Εξω εχει δρομους κλασεις ανωτερους απο την Αττικη και δεν πληρωνουν τοσα! Ελεος......
Για να ειμαστε πιο συγκεκριμενοι στην γερμανια δεν υπαρχουν διοδια εχουν βραβειο για τους καλυτερους αυτοκινητοδρομους στον κοσμο τα διοδια τους ειναι τα τελη κυκλοφοριας του ετους και να ειμαστε πιο συγκεκριμενοι δεν εχουν καμια σχεση με τα δικα μας πολυ πιο φθηνα..........................αυτοι πως του συντηρουν οεο???????

dimitris1970

• Βετεράνος

tsik69

• Βετεράνος
  • aeras
« Reply #18 on: 05/01/2011, 12:21:54 »

Να συνεχίσω δημοσιεύοντας το παρακάτω.

Γεια σας.

Είμαι Έλληνας υπήκοος αλλά μόνιμος κάτοικος εξωτερικού (Σουηδία). Έλειπα πολλά χρόνια από την Ελλάδα, την επισκέπτομαι συχνά αλλά κάνοντας χρήση μονίμως αεροπλάνου (λόγου απόστασης). Φέτος τον Νοέμβριο αποφάσισα να έρθω στην Ελλάδα με το ιδιωτικό μου αυτοκίνητο. Η πορεία που ακολούθησα ήταν Σουηδία-Δανία-Γερμανία-Ελβετία-Γαλλία-Ιταλία και τέλος Ελλάδα.

Στη Σουηδία δεν υπάρχουν πουθενά διόδια σε κανένα δρόμο. Εκτός του κέντρου της Στοκχόλμης που εκεί δημιουργήθηκαν για άλλους λόγους (αποσυμφόρησης) και ισχύουν ορισμένες ώρες με μεταβλητές τιμές ανάλογα την ώρα διέλευσης.
Οι Σουηδοί θεωρούν ότι ο λόγος ύπαρξης διοδίων είναι ανώφελος και κουτός εφόσον οι πολίτες πληρώνουν (τα πολύ χαμηλότερα της Ελλάδος) τέλη κυκλοφορίας κάθε χρόνο.
Οι δρόμοι συντηρούνται από το δημόσιο ή από ιδιωτικές εταιρίες με χωρίς καμία επιβάρυνση για τον πολίτη. Αξίζει να σημειωθεί ότι οι Σουηδικοί δρόμοι έχουν μεγαλύτερες φθορές από τους Ελληνικούς κάθε χρόνο λόγω των καιρικών συνθηκών, ύπαρξης αλατιού τους χειμερινούς μήνες καθώς και την μεγάλη χρήση χειμερινών ελαστικών με μεταλλικά καρφιά.

Τέλος πάντων, στο ταξίδι μου μέχρι την χώρα του Ομήρου, τα μόνα διόδια που κλήθηκα να πληρώσω ήταν στην Ελβετία, Γαλλία και Ιταλία. Στην Ελβετία μπαίνοντας στη χώρα μου ζήτησαν να πληρώσω 40 CHF (32 Ευρώ) αγοράζοντας ουσιαστικά ένα αυτοκόλλητο στο τζάμι το οποίο ισχύει για ένα χρόνο !! Ισως ήταν κάπως άδικο για μένα που έμεινα μόνο 3 μέρες στη όμορφη χώρα τους αλλά για ένα Ελβετό 32 ευρώ είναι ουσιαστικά τα τέλη κυκλοφορίας στη χώρα τους. Μόνο αυτό.

Στην Γαλλία και Ιταλία κλήθηκα να πληρώσω διόδια ως εξής : Κατά την είσοδο στη χώρα τους, σταματάς σε κισσέ που αυτομάτως δίνει χαρτί με την αναγραφόμενη   ώρα εισόδου και τοποθεσία. Η πληρωμή γίνεται όταν το όχημα εξέλθει από τον αυτοκινητόδρομο με αντίτιμο που αναλογεί στην απόσταση που διανύθηκε.
Ο τρόπος πληρωμής γίνεται τοποθετώντας χρήματα σε αυτόματες μηχανές, ή ρίχνοντας το αντίτιμο σε κέρματα μέσα σε καλάθι ή μέσω πιστωτικής-τραπεζικής κάρτας.
Πάντα επέλεγα να πληρώνω με τον τελευταίο καθώς οι έξοδοί μου από τον αυτοκινητόδρομο ήταν συχνοί λόγω τουρισμού. Με τον τρόπο αυτό δεν αδικείται κανείς. Αξίζει να σημειωθεί ότι δεν απασχολείται πουθενά ανθρώπινο δυναμικό για την διαδικασία αυτή.
Ερχόμενος στην Ελλάδα, ακολουθώντας διαδρομή Ηγουμενίτσα - Κατερίνη - Αθήνα, κλήθηκα να πληρώσω διόδια αναρίθμητες φορές πάντα σε μετρητά !!!
Στην Εγνατία οδό κλήθηκα να πληρώσω μόνο μία φορά (ίσως προσωρινά) και κινδύνεψα να πνιγώ από νερά λόγω πλημυρισμένου οδοστρώματος στην περιοχή των Ιωαννίνων (28.11.2010).
Κάπου μετά τα Τέμπη και ύστερα από μερικά διόδια τα χρήματα που είχα τελείωσαν καθώς στην Ευρώπη ελάχιστες συναλλαγές γίνονται με μετρητά και όλες με κάρτα. Στον επόμενο σταθμό διοδίων του ζήτησα να πληρώσω με κάρτα όπως και έκανα σε όλη την Ευρώπη.
Από εκεί ξεκινάει ο Γολγοθάς. Όχι μόνο κάρτα δεν δέχονται (ΑΠΑΡΑΔΕΚΤΟ), ούτε  μπάρα άνοιγαν να περάσω. Τους έδωσα τα στοιχεία μου ζητώντας να μου στείλουν το ποσό για πληρωμή στην διεύθυνση κατοικίας μου στη Σουηδία (το αμάξι έχει Σουηδικές πινακίδες). Η κυρία υπάλληλος ανένδοτη. Στην ατυχία μου με πλησιάζει ο οδηγός του πίσω αυτοκινήτου βλέποντας τι συμβαίνει και μου ανοίγει την μπάρα να φύγω, εξηγώντας μου τι γίνεται. Σταματήσαμε λίγο ποιο κάτω και σε 5 λεπτά μου είπε για το κίνημά σας και τι συμβαίνει σε αυτές τις περιπτώσεις.
Δυστυχώς δεν συγκράτησα το όνομά του για να τον ευχαριστήσω μετέπειτα.
Ακολουθώντας τις συμβουλές του ο συνοδηγός μου, άνοιγε την μπάρα σε όλα τα επόμενα διόδια έως ότου φτάσαμε στην Αθήνα.
Αισθάνομαι μεγάλη ντροπή για την κατάντια της εθνικής οδού Θεσσαλονίκης - Αθήνας όπου η τόσο συχνή πληρωμή διοδίων φαντάζει στα μάτια ενός ξένου εθνικό σπορ. Δεν ξέρω τι γίνεται στον οδικό άξονα Αθηνών - Πατρών και ελπίζω να μην συμβαίνει και εκεί το ίδιο φαινόμενο.
Δεν θα ήθελα να μιλήσω για τις ανεπάρκειες των εθνικών μας δρόμων σε σχέση με τους αντίστοιχους ευρωπαϊκούς, αλλά θα έπρεπε όλοι αυτοί οι ανεγκέφαλοι-ευθυνόφοβοι υπεύθυνοι που κατάντησαν την Ελλάδα έτσι να πάνε ένα ταξιδάκι οδικώς κάποια στιγμή σε Ιταλία-Γαλλία (ας μην μιλήσω για τις άλλες χώρες ή την Σουηδία) να δουν τι σημαίνει Εθνικός δρόμος και σωστή διαδικασία πληρωμής διοδίων !!!
Αυτά ήθελα να πω, καλή δύναμη, καλές γιορτές και το 2011 να σας βρει δικαιωμένους στον αγώνα σας.
Κώστας Παππάς

ΒΑΓΓΕΛΗΣ 08

• Official Μέλος
  • Ο ΤΟΛΜΩΝ ΝΙΚΑ
« Reply #19 on: 05/01/2011, 14:29:55 »

«Στον αέρα» τα έργα στους μεγάλους αυτοκινητόδρομους

Απειλούν να αποχωρήσουν οι κοινοπραξίες
Επιβεβαιώνει ο υφυπουργός Υποδομών πως υπάρχει απειλή εκ μέρους των κοινοπραξιών που κατασκευάζουν τους μεγάλους αυτοκινητόδρομους να αποχωρήσουν από τα έργα, εάν δεν λυθούν συγκεκριμένα ζητήματα.

Μιλώντας στον σταθμό Σκάι, ο κ. Γιάννης Μαγκριώτης σημείωσε ότι αν και επισήμως δεν έχει τεθεί το ζήτημα από πλευράς των κοινοπραξιών, υπάρχει πράγματι κίνδυνος, λόγω διαφόρων παραγόντων, όπως η άρνηση πληρωμής διοδίων που παίρνει διαστάσεις, το «μπλοκάρισμα» της χρηματοδότησης από τις τράπεζες, αλλά και η καθυστέρηση των απαλλοτριώσεων, εκ μέρους του ελληνικού δημοσίου.

«Υπάρχει η απειλή να φύγουν. Επισήμως δεν μας έχουν θέσει το ζήτημα, αλλά το ακούμε δεξιά κι αριστερά», τόνισε.
Ο κ. Μαγκριώτης χαρακτήρισε λάθος την κίνηση πολιτών να μην πληρώνουν διόδια, ισχυριζόμενος πως ζημιώνουν όχι μόνο το κράτος που εισπράττει μόνο τον ΦΠΑ από το κάθε αντίτιμο διοδίου, αλλά και τις κατασκευάστριες κοινοπραξίες που υφίστανται ζημιά και ενδέχεται να στραφούν εναντίον του δημοσίου για διαφυγόντα κέρδη. Πάντως, ο κ. Μαγκριώτης επεσήμανε ότι αυτές οι κινήσεις πολιτών αναδεικνύουν πράγματι ένα υπαρκτό πρόβλημα, που είναι τα ακριβά διόδια.

Σύμφωνα με πληροφορίες, οι κοινοπραξίες που κατασκευάζουν τους αυτοκινητοδρόμους ετοιμάζονται να στείλουν χιλιάδες κατασχετήρια, εναντίον οδηγών που σηκώνουν τις μπάρες, καθώς φωτογραφίζονται αυτομάτως οι αριθμοί των αυτοκινήτων τους ή να βρουν άλλους τρόπους, σε συνεργασία με το Ελληνικό δημόσιο να υπάρξουν συνέπειες.

http://www.newsbeast.gr/greece/arthro/101443/ston-aera-ta-erga-stous-megalous-autokinitodromous/

Αφού η όποια κυβέρνηση παραδέχεται ότι δεν έχει λεφτά για να φτιάξει δρόμους και παραχωρεί σε ιδιώτες την κατασκευή αυτόν καλό θα ήταν να μην τα βάζουμε με τις εταιρίες αλλά με τις κυβερνήσεις μας αφού σπάμε ταυτόχρονα τα ρεκόρ στην Ευρώπη σε τιμή βενζίνης και τελών κυκλοφορίας .
;)

φιλικα Βαγγελης

ΓΙΩΡΓΟΣ Κ

• Βετεράνος
« Reply #20 on: 05/01/2011, 15:31:37 »

Μέτρα για όσους δεν πληρώνουν διόδια
 Θα φωτογραφίζονται οι αριθμοί των οχημάτων και οι οδηγοί θα καλούνται να καταβάλουν την οφειλή
Του Γιωργου Λιαλιου
Το «πράσινο φως» από την Αρχή Προστασίας Δεδομένων Προσωπικού Χαρακτήρα για να χρησιμοποιούν τις φωτογραφίες των οχημάτων όσων οδηγών αρνούνται να πληρώσουν διόδια έλαβαν οι κοινοπραξίες που διαχειρίζονται τους πέντε μεγάλους οδικούς άξονες της χώρας. Οι κοινοπραξίες θα μπορούν στο εξής να κινούν τη διαδικασία έκδοσης διαταγής πληρωμής, διαδικασία που χρησιμοποιείται για την είσπραξη οφειλών. Ταυτόχρονα πιέζουν το υπουργείο Υποδομών να βρει λύση στο ζήτημα, προκειμένου να ανακοπεί η αυξανόμενη άρνηση των οδηγών να καταβάλλουν διόδια. Στο μεταξύ, η Ολυμπία Οδός έγινε η τέταρτη κοινοπραξία που ανακοίνωσε αυξήσεις στα διόδια.
Τον τελευταίο μήνα, η άρνηση των οδηγών να καταβάλλουν διόδια στους αυτοκινητόδρομους που ανακατασκευάζονται με συμβάσεις παραχώρησης δείχνει να διογκώνεται. Σύμφωνα με πηγές του υπουργείου Υποδομών, το μεγαλύτερο ποσοστό άρνησης καταγράφεται στην εθνική οδό Αθηνών - Θεσσαλονίκης: από Μαλιακό έως Κλειδί στο 15% και από Μεταμόρφωση έως Σκάρφεια στο 6-7%. Πολύ μικρά -περίπου 1%- είναι τα αντίστοιχα ποσοστά στους δύο άξονες της Πελοποννήσου (Ελευσίνας - Πατρών και Κορίνθου - Μεγαλόπολης).
Το μόνο σίγουρο είναι ότι οι πέντε κοινοπραξίες (Ολυμπία Οδός, Μορέας, Νέα Οδός, Κεντρική Οδός, Αυτοκινητόδρομος Αιγαίου) έχουν παύσει πλέον να θεωρούν το κίνημα ενάντια στα διόδια... γραφικότητα, αλλά αναζητούν τρόπους να το αντιμετωπίσουν. Στο πλευρό τους έχουν και το υπουργείο Υποδομών, καθώς το Δημόσιο χάνει από τα απολεσθέντα διόδια την είσπραξη ΦΠΑ 23%. Και φυσικά δεν επιθυμεί να βρεθεί στο μέλλον αντιμέτωπο με ημιτελείς οδικούς άξονες και τις οικονομικές απαιτήσεις των παραχωρησιούχων.
Προς το παρόν οι κοινοπραξίες απέφυγαν να στραφούν με αγωγές ενάντια στους οδηγούς που αποφεύγουν να πληρώσουν διόδια, προκειμένου να μην «ανεβάσουν τους τόνους». Μόνο η Ολυμπία Οδός μήνυσε 25 οδηγούς, που είχαν μεγάλο αριθμό «δωρεάν» διελεύσεων. Τώρα όμως οι κοινοπραξίες θα έχουν έναν ακόμα τρόπο διεκδίκησης των απολεσθέντων διοδίων: την έκδοση διαταγής πληρωμής, διαδικασία που χρησιμοποιείται για την είσπραξη οφειλών.
Από το πρωτοδικείο
Η κοινοπραξία, με τη φωτογραφία του οχήματος του παραβάτη, ζητεί τα στοιχεία του ιδιοκτήτη από το κράτος, τον ειδοποιεί να καταβάλει την οφειλή και αν αυτός δεν το πράξει, νομιμοποιείται να ζητήσει το 20πλάσιο, εκδίδοντας διαταγή πληρωμής από το πρωτοδικείο. Αν μάλιστα ο οδηγός εξακολουθήσει να μην πληρώνει, τότε θα εγγράφεται και στον Τειρεσία. Μέσα σε αυτό το κλίμα ήρθαν και οι ετήσιες τιμαριθμικές αυξήσεις στα διόδια, αλλά και οι νέες διαμαρτυρίες. Σειρά είχε χθες η Ολυμπία Οδός, η οποία ανακοίνωσε τις νέες τιμές που θα ισχύσουν πιθανότατα μέσα στον Ιανουάριο.

« Last Edit: 05/01/2011, 15:39:03 by NIKOSTZ »

ΦΙΛΙΚΑ ΓΙΩΡΓΟΣ

Hliasm

• Βετεράνος
« Reply #21 on: 05/01/2011, 16:43:59 »

Καλα απαραδεκτο....
Ειδικα η Ολυμπια οδος που ζηταει τρελλα ποσα για δρομο που δεν εχει φτιαχτει καν...

sphunt

• Official Μέλος
« Reply #22 on: 05/01/2011, 17:34:27 »

Για μισό λεπτό ρε παιδιά αλλά νομίζω οτι θα ξεχάσω και αυτά που ξέρω.
Εδώ μιλάμε για διόδια η για δίκαια διόδια;
Και ας πάρουμε τα πράγμα από την αρχή.
Αττική οδός.:
Δρόμος σχεδιασμένος από την “καταραμένη” 7ετία. Είχε ξεκινήσει με το κομμάτι Κερατέας – Λαυρίου, πριν γελάσετε, ψάξτε το λιγάκι. Έπρεπε να φτάσουμε στο 2004 για να ολοκληρωθεί. Καλώς η κακώς έγινε από ιδιώτες. Καλώς η κακώς έχει τέλος χρήσης. ΑΛΛΑ έχει και δευτερεύοντες δρόμους καλούς η κακούς απ' όπου μπορείς να πας αν δεν θες να πληρώσεις. ΣΩΣΤΑ;
Γέφυρα Ρίου- Αντίρριου.
Τρομερό και φοβερό έργο. Μεγάλο και τσουχτερό τέλος χρήσης. Αλλά αν δεν σου αρέσει μπορείς να πας εναλλακτικά και με τον παλιό παραδοσιακό τρόπο. Έχει εναλλακτικό τρόπο ΣΩΣΤΑ;
Και κάτι βασικό που κανείς δεν αναφέρει. ΠΡΩΤΑ ΟΛΟΚΛΗΡΩΘΙΚΑΝ ΣΑΝ ΈΡΓΑ ΚΑΙ ΜΕΤΑ ΑΡΧΙΣΑΜΕ ΝΑ ΠΛΗΡΩΝΟΥΜΕ.
Και πάμε τώρα σε αυτό που καίει όλους μας.
Εθνικό οδικό Δίκτυο.
Τι σκατά Εθνικό είναι αφού έχει παραχωρηθεί εξ ολοκλήρου σε εταιρίες από τις δικές μας τις “εταίρες”;
Τι σκατά οδικό Δίκτυο είναι όταν σε με μεγάλο ποσοστό ακόμα κατασκευάζετε; είναι δηλαδή δίκαιο να πληρώνω για κάτι που ακόμα δεν έχει φτιαχτεί; Ποιος από εσάς πληρώνει για κάτι που ακόμα δεν υπάρχει; Ένταξη να πληρώσω για το Πέταλο του Μαλιακού, να πληρώσω για την Εγνατία Οδό, αν και εδώ δεν υπάρχουν δευτερεύοντες δρόμοι. Αλλά να πληρώνω τον εργολάβο για
να φτιάξει δρόμο και να τον ξανά πληρώνω για να περνάω; Για μισό ρε παλικάρια. Με αυτή την λογική να πληρώνουμε τον εργολάβο όταν μας φτιάχνει ένα σπίτι και μετά να τον πληρώνουμε ΚΑΙ για την χρίση. Απλοϊκό το παράδειγμα, αλλά έτσι είναι. Και για κάποια κομμάτια αυτού του περιβόητου Εθνικού οδικού δικτύου, πληρώνουμε για βίλα και παίρνουμε τρώγλη. Η μήπως κάνω λάθος.
Πάμ' παρα κατ.
Αυτά τα ρημάδια τα τέλη κυκλοφορίας γιατί στον διάολο τα πληρώνουμε; Α;
Για να πάρεις ένα ριμαδοαμάξι πληρώνεις ένα σκασμό τέλη (φόρους) γιατί ορέ;
Που είναι αυτά τα περιβόητα ανταποδοτικά τέλη; τα είδατε εσείς πουθενά; και αν ναι που;
Όχι ρε ρε παιδιά. Τα διόδια, το τέλος χρήσης στο δικό μας Εθνικό οδικό Δίκτυο είναι ΚΑΙ ΠΑΡΑΝΟΜΟ ΚΑΙ ΠΑΡΑΛΟΓΟ.
ΑΣ ΜΟΥ ΠΑΡΑΔΟΣΟΥΝ ΣΩΣΤΟΥΣ ΔΡΟΜΟΥΣ.       
"Black_Pilum "

« Last Edit: 05/01/2011, 17:38:26 by sphunt »
Ψάχνω μια μαλακία να γράψω και εγώ στην υπογραφή μου αλλά είναι όλες ''πιασμένες''.

dimitris1970

• Βετεράνος
« Reply #23 on: 05/01/2011, 18:26:47 »

http://tro-ma-ktiko.blogspot.com/2011/01/20.html   >:( καλα εχουν πολυ μεγαλο θρασος  >:(

lefos

• Βετεράνος
« Reply #24 on: 06/01/2011, 01:56:51 »

Εδω ισως το πρωτο club που δεν πληρωνει διοδια.... ;)

Andreas21

• Official Μέλος
  • Instyle 2,4 Manual
« Reply #25 on: 06/01/2011, 21:41:28 »

Μπραβω φιλε lefos78 μακαρι να παραδειγματιστουμε ολοι μας και να κανουμε το ιδιο
για να παψει αυτη η κοροιδια >:( >:( >:(

;) ;) ;) ;)

Φιλικα
Ανδρεας
Η ΑΕΚ ΕΙΝΑΙ ΚΥΡΙΩΣ ΙΔΕΑ ΚΑΙ ΑΙ ΙΔΕΑΙ ΔΕΝ ΑΠΟΘΝΗΣΚΟΥΝ!!!!!!

nike..

• Παλαιό Μέλος
  • καιρον προσμενε..
« Reply #26 on: 09/01/2011, 08:54:27 »

γεια σας και απο μενα..

τις ημερες της πρωτοχρονιας, ξεκινησα απο αλεξανδρουπολη και πηγα βολο.
5 διοδια να παω και 5 να γυρίσω.συνολο 10 διοδια με κοστος γύρω στα 30€. να πω πως σχεδον σε ολα τα διοδια δεν υπηρχε εναλλακτικη οδο (π.χ επαρχιακη οδο), αρα θες δε θες πρεπει να πληρωσεις!!!

ΔΕΝ πληρωσα σε κανενα σταθμο διοδιων και ειδα με τα ματια μου και αλλους να σπρωχνουν την μπαρα και να περνανε..
και ρωταω εγω αυτόν που θα βιαστει να με πει τζαμπατζη..

ειμαι ανεργος η χαμηλοσυνταξιουχος και δεν εχω κυριολεκτικα χρηματα να πληρωσω.. τι θα γινει?δεν θα παω να δω τα παιδια μου, την κοπελα μου, την κορη μου που ειναι φοιτητρια στου διαολου την μανα κτλ κτλ κτλ........
« Last Edit: 10/01/2011, 01:07:20 by osfp7 »
nike..

DEMTASOS

• Global Moderator
  • Βετεράνος
  • Instyle 2.4 Manual
« Reply #27 on: 09/01/2011, 10:17:14 »

;)  Θοδωρή καλωσόρισες μετά από καιρό, περίμενε να μπουν σιγά-σιγά και τα διόδια στην Εγνατία ,και τότε είναι που τη βάψαμε ! :( :'(

Σκέψου ότι έκανες τον υπολογισμό ουσιαστικά μόνο από Θεσσαλονίκη για Βόλο !!!! :o :( ::)
C a r p e    D i e m   ! ! !

Lefteris A.

• Official Μέλος
    • fotistika4u.gr
« Reply #28 on: 09/01/2011, 13:09:40 »

Ακουσα οτι και το forum  mybike.gr  δεν πληρωσε διοδια αυτες τις ημερες κανοντας καποια εκδρομη τους. Καμια 30αρια μηχανες

;) ;) ;) ;) ;)
It's not enough to have a good mind! The main thing is to use it well. - Rene Descartes
Φιλικά, Lefteris A

dimitris1970

• Βετεράνος
« Reply #29 on: 09/01/2011, 21:09:07 »

http://tro-ma-ktiko.blogspot.com/2011/01/blog-post_5793.html  ;) Τελος μετα απο αυτο δεν θα πληρωσω ξανα πολλα τους εδωσα με τοσα ταξιδια που κανω ;) ;)
Pages: 1 [2] 3 4 ... 8   Go Up